Stomatolog Toruń

Dodano: 4 lata 4 miesiące temu

Chirurgia szczękowa jest częścią medycyny, która łączy ze sobą części składowe medycyny ogólnej, chirurgii plastycznej i stomatologicznej. Zajmuje się leczeniem schorzeń jamy ustnej w tym zębów, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki.

Na oddział chirurgii twarzowo-szczękowej przyjmują złożone przypadki, takie jak uszkodzenia lub odkształcenie jamy ustnej. Dotyczy to również leczenia chronicznych stanów zapalnych oraz ekstrakcji zębów, redukcji wad zgryzu, czy wstawiania implantów.

Chirurg szczękowo-twarzowy, nie zajmuje się tym samym, co lekarz dentysta. Mają podobny zakres pracy, ale to dwie odmienne dziedziny zabiegowe. Dział stomatologiczny zajmuje się naprawą wyłącznie w zakresie jamy ustnej. Podczas gdy chirurgia szczękowa obejmuje leczenie w obrębie twarzowej części czaszki, dlatego jest szerszym pojęciem.

Endodonta, który przeprowadza leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, za pomocą którego zabieg jest w pełni precyzyjny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu endodonta może gruntownie obejrzeć nadpsutą przez bakterie zębową miazgę oraz zdecydować, jaką część zęba powinno się wyleczyć.

W wypadku, gdy infekcja jest poważna, najlepiej zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. Inaczej jedynym sposobem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Lukę po wyrwanym zębie trzeba jak najszybciej uzupełnić, aby uniknąć następnych problemów jamy ustnej. To natomiast oznacza nowe koszty – przez potrzebę wykonania protezy lub zaaplikowania implantu.

Zapraszamy do gabinetów w ToruniuGabinet Stomatologiczny Toruń Rubinkowoul Heleny Piskorskiej 1587-100 Toruń

Gabinet Stomatologiczny Toruń Centrumul Szosa Chełmińska 1687-100 Toruń

Podobne wpisy

Komentarze

Stomatolog Toruń
Adres strony:
Wyświetleń:
3927
Kliknięć:
8
Wizyt:
1385
CTR:
0.58%
Miasto:
Toruń
Region:
Kujawsko-pomorskie